Aktualijos Projektai

Partnerystė su vokiečiais tęsiasi

Telšių Naujamiesčio mokyklos bendruomenė jau 25 metai sėkmingai bendradarbiauja su partneriais iš Vokietijos. Kardinolo Galeno mokyklos Dinklagės miesto bendruomenė su telšiškiais palaiko artimus ryšius, važiuoja vieni pas kitus, dalijasi patirtimi.

Neseniai Naujamiesčio mokykloje svečiavosi penkių pedagogų delegacija iš Kardinolo Galeno mokyklos. Vokiečiai stebėjo vedamas pamokas, bendravo su pedagogais ir vaikais, lankėsi klasėse, vyko į ekskursijas, ragavo žemaitiškus patiekalus. Keletas svečių prieš daug metų viešėjo šioje švietimo įstaigoje, o šiandien atvykę džiaugėsi pokyčiais: mokykla renovuota, puiki sporto salė – viskas atnaujinta. Stebėjosi ir išgražėjusiais Telšiais, ypač jiems patiko jaukios kavinukės.

Pasak Naujamiesčio mokyklos direktoriaus Kęstučio Saplinsko, svečiams stengėsi parodyti ne tik mokyklos gyvenimą, bet ir Telšių miestą bei rajoną: plaukiojo laivu Masčio ežere, aplankė Biržuvėnų dvarą, kopė į Šatriją. Vėliau vyko į Platelius, pabuvojo Kryžių kalne, išvykdami užsuko į Nidą.

Pedagogai pažino ne tik mokyklos gyvenimą – visi drauge lankėsi mokinių šeimose Žarėnuose.

Pavasarį Telšių Naujamiesčio mokyklos bendruomenė laukia vokiečių mokinių delegacijos.

„Telšių ŽINIŲ“ inf.